Ekeberg Skoles Musikkorps
Velkommen til Ekeberg Skoles Musikkorps
 • Kontakt oss    • Endelig 17.mai fest!    • > Øvelser    • > Medlemskap    • > Musikken    • > Om korpset    • > Arrangementer    • Arkiv      • Hjem  

 

 

   > Om korpset
    - "Foreldrevett" i Ekeberg Skoles Musikkorps
           

Snarveier:
 Kontakt oss!
Antall besøk på siden: 1 387 178

 

 


Foreldrene
Stadig får vi spørsmål om det er mulig å holde på med korps OG fotball. Og det er det - det er mange av våre korpsmedlemmer eksempler på.
 
Stadig får vi spørsmål om det er mulig å holde på med korps OG fotball. Og det er det - det er mange av våre korpsmedlemmer eksempler på.

Er du ny "korpsforelder" og har selv aldri spilt i korps? Det er helt i orden. Å være korpsforeldre er ikke mer komplisert enn å være fotballforeldre :-)

Noe foreldreinnsats har vi, men ikke mer enn f.eks. håndball og fotball. Og det er virkelig en fantastisk anledning til å ta del i barnas aktiviteter på nært hold, følge deres fremgang, og sammen med barna dele gode opplevelser på konserter og arrangementer i korpsets regi.

Det er mange hyggelige barn og voksne som skaper Ekeberg Skoles Musikkorps. Musikkglede, samspill og sosiale aktiviteter gir vennskap på tvers av alder, kjønn og klasser. Som foreldre treffer dere også mennesker fra hele nabolaget som dere ellers ikke ville blitt kjent med.

Hvis du synes at spilingen blir vanskelig og barnet strever, ta kontakt med spillelærer for å få tips.

Som foreldre kan dere bidra ved å:
– Vise interesse, men samtidig respektere at spillingen er barnets personlige eie.
– Oppmuntre, men ikke mase.
– Hjelpe barnet til å ta ansvar for egen utvikling.
– Hjelpe barnet til å komme over perioder med liten spillelyst.
– Være til inspirasjon ved for eksempel å lytte til musikk, eller gå på konserter.

 

   
 

 

 

Ekeberg Skoles Musikkorps | Etabl. 1957 | Stamhusveien 79, 1181 Oslo | Org. nr. 971 282 150